درمان ریشه (عصب کشی)

دندان درد - کلینیک دندانپزشکی صدف فردیس ارائه دهنده خدمات تخصصی و عمومی دندانپزشکی

عصب‌کِشی یا عصب‌کُشی دندان‌؟

عصب کِشی یا عصب کُشی؟! هیچ کدام. چون هر دو به یک اندازه غلط و بی معنا هستند. پس چه بگوییم؟ بگوییم درمان ریشه (Root Canal Therapy) یا اندو (Endo). به متخصص مربوط هم “اندودونتیست (Endodontist)” می­گویند. خب حالا همه این­ها یعنی چی؟

ببینید اگر دندان شما در اثر پوسیدگی درگیر درد خود به خود یا درد شبانه شده­‌باشد، یا خواب و خوراک را از شما گرفته باشد؛ یا اینکه درد که می‌گیرد دیگر ول نکند و شما رو مجبور می‌کند که مسکن استفاده کنید، یا منجر به تورم لثه و لپ و صورتتان شده است. این موارد بدین معنی است که باکتری­‌ها از محل پوسیدگی وارد فضای ریشه دندان شما شده­‌اند.

در ریشه ها ما کانال­‌هایی داریم که داخل آن رگ و عصب وجود دارد. وقتی باکتری وارد این کانال­ها بشود، منجر به درگیری عصب دندان شما و به دنبالش درد می‌شود. دردهایی که حتی به گوش نیز می­زند. امیدواریم که هیچ­کس این درد را تجربه نکند چون واقعا بد است.

روند پوسیدگی و رسیدن پوسیدگی به فضای ریشه دندان - کلینیک دندانپزشکی صدف فردیس
روند پوسیدگی و رسیدن پوسیدگی به فضای ریشه دندان

در این حالت دندانپزشک دندان شما را مورد درمان کانال ریشه (اندو) یا همان عصب‌کشی قرار می‌دهد و شب بعدش شما می‌توانید یک خواب آرام داشته‌باشید. ولی پیشنهاد ما این است که نگذارید خیلی دیر بشود و با ویزیت‌های منظم دندانپزشکی هر ۶ ماه یک بار، اگر پوسیدگی دارید سریع ترمیم کنید که کار به اندو نکشد.

چون زمان و هزینه­ بیشتری باید صرف کنید و از همه­ اینا مهم‌­تر این که دندان اندو شده، دیگه دندان سابق نیست.

اما نگران نباشید! اگر به همچین مسئله­‌ای هم برخوردید ما اینجا در کلینیک دندانپزشکی صدف فردیس آماده‌ایم تا شما را از دست این درد دندان راحت کنیم و مجدد بتوانید با خیال راحت هر آنچه که دوست دارید با آن بجوید.

برای اطلاع از سایر خدمات، اینجا کلیک نمایید.

سوالی دارید؟ یا می‌خواهید وقت مشاوره بگیرید؟ همین الان با ما تماس بگیرید یا روی آیکون واتساپ گوشه سمت راست کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *