ارتودنسی به زبان ساده

ارتودنسی درمانگاه دندانپزشکی صدف فردیس

ارتودنسی چیست؟

احتمالا دور و برتان، در نزدیکان یا دوستانتان، افرادی را دیده‌­اید که اصطلاحا دندان­‌هایشان را سیم­‌کشی کرده­‌اند! حالا توی این چند خط به طور خلاصه می‌خواهیم بدانیم که جریان این سیم‌ها (یا همان ارتودنسی) چیست.

خب! کلمه ارتودنسی که این روزها زیاد شنیده می­‌شود به معنی ردیف کردن و یا مرتب کردن دندان­‌هاست. یعنی اگر شما جز آن دسته از افرادی باشید که دندان­‌هایتان به شکل منظم و ردیف، پشت هم قرار ندارد و این مسئله تاثیر منفی روی اعتماد به نفستان داشته، بدون توجه به این که چند سالتان است، می‌توانید از درمان‌های ارتودنسی برای مرتب کردن دندان­‌هایتان بهره ببرید.

نمای شماتیک از ارتودنسی - کلینیک دندانپزشکی صدف ارائه‌دهنده خدمات تخصصی زیرنظر متخصص
نمای شماتیک از ارتودنسی به زبان ساده

ارتودنسی را در چه سنی باید شروع کنیم؟

این که درمان ارتودنسی را در چه سنی شروع کنیم کاملا بستگی به نظر متخصص دارد. یعنی یک سری ناهنجاری‌هایی در دندان­‌ها و حتی اسکلت صورت وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر و در کودکی مورد درمان قرار بگیرد. در چنین مواردی تاخیر در درمان منجر به پیچیده­‌تر شدن روند درمان خواهد شد.

اما عکس آن هم وجود دارد و آن هم اینکه مثلا دندانپزشک به شما می‌گوید که درمان مشکلتان در بزرگسالی راحت­‌تر انجام می­‌شود. ارتودنسی بسته به نظر دندانپزشک و مشکل شما، می­تواند به شکل متحرک توسط پلاک­‌های ارتودنسی و یا ثابت (همون سیم­کشی!) انجام بگیرد.

و خبر خوب! کلینیک دندانپزشکی صدف فردیس افتخار دارد که پذیرای شما برای تشخیص دقیق و درمان مناسب مشکلتان توسط متخصص ارتودنسی مجرب و باتجربه باشد.

برای اطلاع از سایر خدمات، اینجا کلیک نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *